Haber

Terme Şehitler Anıtı Yapım Çalışmaları Başladı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programında duyurduğu Terme Şehitler Anıtı için yapım çalışmalarının başladığını söyledi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril’i makamında karşılayan Başkan Kılıç, anıtın yeri ve şekli hakkında bilgi verdi.

İlçede şehitlik anıtının yapılması için gerekli çalışmaların yapıldığını kaydeden Kılıç, “Malazikert’ten Çanakkale’ye, Milli Mücadele’den Kore’ye kadar hain PKK terör örgütüne karşı sokaklara döküldük. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi ifadesiyle FETÖ alçakları tarafından şehit edilen kahramanlar başta olmak üzere tüm şehitlerimizin hatırasını yaşatmak için aylardır çalışıyoruz. Bu abideyi dikerken ortak aklı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Ahmet’i de dahil ettik bugün Diril’i ilçemizde misafir edip abide hakkında istişarelerde bulunduk. değerli görüşleri bizimle.Bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizin adlarını bu anıtla ölümsüzleştireceğiz.Şehitlerimize ve Terme’mize yakışır bir şehitlik anıtımız olacak. Aziz hatıralarını hatıralarımızda yaşatmak ve şehitlerimizin ruhları için dua etmek için kullanalım. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

Diril ise Başkan Kılıç’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Aziz milletimizin bağrından çıkan silahlı kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimiz geçmişte olduğu gibi vatanımızın yılmaz bekçileridir. Her zaman hazırdırlar.” Vatan söz konusu olduğunda hiç çekinmeden canlarını vermek için Terme Belediye Başkanımız Ali Kılıç, “Şehitlerimizin isimlerini yaşatmak için güzel bir çalışma başlattı. Bizi davet etme ve işleri hakkında danışma nezaketinde bulundu. Öncelikle nazik davranışı için kendisine teşekkür etmek istiyorum. İlçe adına anlamlı ve keyifli bir çalışma oldu. Kendisine tüm şehit ve gazi aileleri adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

cilimliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu