Haber

Erzurum ve Erzincan’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında ERZURUM ve Erzincan’da binlerce kişi ellerinde meşaleler ve bayraklarla yürüdü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘100. Yıl Fener Alayı’ İkili Minareli Medrese önünde başladı. Erzurumlular sabahın erken saatlerinden itibaren tarihi medrese önünde toplanarak mehter takımı eşliğinde yürüyüşe başladı. Dev Türk Bayrağı ve Atatürk posterinin asıldığı etkinlikte binlerce Erzurumlu, mehter takımının kahramanlık marşları eşliğinde ellerinde meşaleler ve bayraklarla yürüdü. Havuzbaşı kent meydanında toplanan Erzurumlular, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın bestelediği ve 100. Yıl Marşı Yarışması’nda birinci seçilen İlker Kömürcü’nün bestelediği marşı dinledi. Yürüyüşe bayrak sallayarak eşlik eden Erzurumlular, mehter takımının gerçekleştirdiği saldırı yürüyüşünü büyük bir coşkuyla dinledi. Marşların okunmasının ardından Erzurum’da meşale alayı sona erdi.

100. YIL BAYRAK MARŞI

Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı çerçevesinde Erzincan Valiliği tarafından ‘Yüzüncü Yıl Bayrak Geçidi’ düzenlendi. 100 metre uzunluğunda 6 Türk bayrağının açıldığı yürüyüş Gazi Tümgeneral Davut Ala Caddesi’nde başladı. Erzincan Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşe Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve çok sayıda vatandaş katıldı. Güzergah boyunca hem esnafın hem de mahalle sakinlerinin büyük bir coşkuyla eşlik ettiği yürüyüş, unutulmaz anlara sahne oldu.

haber-cankaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu