Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: ‘Uyuşturucuyla amatörlerin gücüyle mücadele edeceğiz’

GENÇLİK ve SporBakanlık olarak en büyük görevlerinden birinin gençleri bağımlılıktan uzak tutmak olduğunu söyleyen Bakan Osman Aşkın Bak, “Uyuşturucuyla en etkin mücadele edecek güç amatörlerin gücüdür. Bu görevi hep birlikte başaracağız.”

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, bakanlık konferans salonunda düzenlenen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun 19’uncu olağan genel heyet toplantısına katıldı. Burada konuşan Bakan Bak, amatörlüğün bir tutku olduğunu belirterek, “Amatörler arasında büyüyen ve Türk sporunda devrimler yapan Sayın Cumhurbaşkanımız, 2002 yılından bu yana yaptığı yatırımlarla Türk sporunun çıtasını yükseltmiş ve buna vesile olmuştur. Özellikle uluslararası alanda birçok başarıya imza atmasında biz de onun yanındayız.” Birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Çok genç yaşta amatör bir spor kulübünü yönetmeye başlamak gerçekten çok değerli bir gurur. Amatör olmak aşktır, Türk sporuna hizmet etmek aşktır. Kimse bizi durduramaz. Bu aşk hiç bitmez. Bu aşk ancak öldüğümüzde biter. Ölene kadar devam ediyor. “Bunu kimse kolay kolay yapamaz. Bunu kimse parayla yapamaz. Bunu kimse anlayamaz. Anlayanlar bu ülkeye hizmet edenlerdir. Türk gençliğine hizmet edenlerdir. Türk sporuna hizmet edenlerdir” dedi.

‘BU GÖREVİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ’

Bakan Bak, artık daha çok çalışacaklarını vurgulayarak, “Amatör kulüplerimize yönelik spor tesislerinin sayısını artırmaya devam edeceğiz. Nerede görürseniz küçük, büyük, sahalar yapın. Amatörleri asla yalnız bırakmayacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak amatör olarak en büyük görevlerimizden biri gençlerimize destek olmak, çocuklarımızı bağımlılıktan uzak tutmak, çocuklarımıza uyuşturucu vermeye çalışanlara karşı durmak, çocuklarımızı sahalara kazandırmaktır. ve salonlar. Bu bizim görevimizdir. Uyuşturucuyla en etkin mücadele edecek güç amatörlerin gücüdür. Bu görevi hep birlikte başaracağız. Amatör sporlar uyuşturucuyla mücadelenin en etkili yolu olacaktır “Kulüp olarak mücadele edeceğiz, “dedi.

Bakan Bak, amatör spor kulüplerinin sayısını artıracaklarını, sporun tabana yayılması için birlikte çalışmaları gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu