Haber

High on Life, Xbox Game Pass’te Minecraft’ı Geçiyor

Rick and Morty’nin yapımcısı tarafından geliştirilen High on Life, Minecraft’ın tahtını sallayarak Xbox Game Pass’te en çok oynanan oyun oldu.

High on Life, Game Pass’te çıkış yaptıktan sonra oldukça hızlı bir yükseliş elde etti. Oyunun yapımcısı ise Rick and Morty’nin yaratıcısı Justin Roiland. High on Life, 13 Aralık’taki ilk çıkışından bu yana listelerin zirvesinde yer aldı. Yapım aynı zamanda abonelik hizmetinin en çok oyunu oldu.

Roiland’ın Squanch Games adlı kendi oyun stüdyosu tarafından geliştirilen High on Life, aksiyon macera türünde birinci şahıs nişancı olarak öne çıkıyor. Yapım özellikle esprili dili ve hoş atmosferiyle beğeni topladı. Bu noktada başarılı FPS oyununun mizahi yönüyle yapımcının ünlü dizisi Rick and Morty’yi anımsattığını söylemek mümkün.

Oyun 13 Aralık’ta çıkış yaptı ve o zamandan beri Game Pass’in zirvesine tırmanıyor. Öyle ki yapım Minecraft, FIFA 22, Disney Dreamlight Valley ve Halo Infinite gibi oyunları geride bırakarak Xbox Game Pass’te en çok tanınan oyun haline geldi. Minecraft’ın oyun dünyasındaki yeri ve popülaritesi düşünüldüğünde High on Life’ın bu kadar kısa sürede bu kadar başarıya ulaşması oldukça ilginç. Squanch Games imzalı FPS’nin Steam tarafında da beğeni topladığını söyleyebiliriz.

Death Stranding 2 Farklı Sıralı Bir Oyun Olacak

High on Life, oyuncuları dünyanın uzaylı istilasıyla başlayan bir maceraya davet ediyor. Oyuncuların hikaye boyunca farklı pozisyonlarda birçok farklı karakterle karşılaştıkları oyun, özellikle Rick and Morty severler için örnek bir deneyim vadediyor. High on Life, Xbox Game Pass aboneleri tarafından hiçbir ekstra ücret ödemeden indirilebilir. Oyunun Steam’deki fiyatı ise 92,00 TL oldu.

Kaynak: SaveButton / Gamegar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu