Haber

Türkiye-Yunanistan Sınır Kapısı Pazarkule Modernizasyonu Tamamlandı

Türkiye ile Yunanistan’ın ortasında bulunan ve modernizasyon çalışmaları tamamlanan Pazarkule Sınır Kapısı’nın açılışı yarın yapılacak. Törene Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın da katılması bekleniyor.

Edirne’nin Karaağaç İlçesi’ndeki sınır kapısında 2 yıl önce Aralık ayında başlayan modernizasyon çalışmaları bu yılın Mayıs ayında tamamlandı.

Modernizasyon sonrası hudut kapısında tek giriş ve tek çıkışı olan peron sayısı 3 giriş ve 3 çıkış olmak üzere 6’ya çıkarıldı. Gümrüklü alanın 4 bin metrekare olan kullanım alanı 22 bin metrekareye çıkarıldı.

Yenileme çalışmalarının ardından çağdaş bir görünüme kavuşan Pazarkule’de arama hangarı, sosyal tesisler, personel binaları, yolcu binasında idari birimler ve zemin katta dükkanlar bulunuyor.

Sınır kapısında ayrıca röntgen muayenehanesi, seyyar röntgen ve köpek eğitim merkezi ile Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü binası da bulunuyor.

Yarın yapılacak açılış törenine Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılması bekleniyor.

haberkusadasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu